ZLATIBOR MOUNTAIN RESORT & SPA 5*- Златибор
РОДЕНДЕНСКА ПОНУДА
За период на престој 01.03 - 13.04.2023
2 деца до 12 години ГРАТИС

Цените се дадени за 2 лица на ден

Период

Мин.ноќи

Standard Room

Superior Room

Family Room

Junior Suite

Family Suite

01.03-13.04.23

3

140

180

220

190

260

 Во цената е вклучено:
- Полупансион (појадок и вечера)
- Неограничено користење на луксузен Maгнезиум Spa & Wellness центар на преку 4.000m²: 3 внатрешни базена, 2 џакузи, финска сауна, парна бања, био сауна, солена соба, ледена соба, шок туш....
- Неограничено користење на фитнес центар со мулти функционални сали..
- Wi-Fi
- Детско катче
- Baby Cot (задолжителна резервација)

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС; (се наплаќа во агенција)
- Подземна гаража 10€ на ден

Услови за деца:
- 2 деца до 11,99 години во придружба на 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
- Во Standard Room може да се сместат 2 возрасни лица + 1 дете до 7 години (дели легло со родители)
- Во Superior Room може да се сместат 2 возрасни лица / 3 возрасни лица / 2 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години / 2 возрасни лица + 2 деца (1 дете до 11,99 години) (2-ро дете до 6,99 години) / 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години)
- Во Family Room може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете (11,99 години) / 4 возрасни лица
- Во Јunior Suite може да се сместат само 2 возрасни лица!
- Во Family Suite може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни + 1 дете 11,99 години / 4 возрасни лица

Напомена:
- Single Room може да се користи Standard / Superior Room од цената се намалува 15€ на ден;
- 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло 49€ по лице на ден важи за Superior Room, Family Room, Family Suite;

Доплати на лице место (не се задолжителни):
- Куглана, билијард, ВИП СПА центар...
За резервации направени под „Роденденска Понуда “
- Сите резервации можат да се откажат без пенали до 60 дена пред Chek In;
- За резервации откажани во период 59-31 ден пред Chek In се наплаќа 1 ноќевање;
- За резервации откажани од 30-0 дена пред Chek In се наплаќа полн износ од резервација;
- Доколку гостинот го напушти хотелот пред датумот предвиден за враќање, хотелот нема да ги рефундира неискористените средства.