Хотел FONTANA 4*- Врњачка Бања

Цените се по лице на ден на база ноќевање со појадок

Тип на Соба

Капацитет на соба

03.01-30.04
01.10-25.12

01.05-30.09

Superior Single

1

80€

85€

Superior Room

2 + Inf

55€

60€

Suite (Junior with terrace or one bedroom )

2+2 /3+1

73€

78€

Premium Suite

2+2/3+1

83€

88€

Wellness Suite

2+2/3+1

95€

100€

 

Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок;
- Користење на Wellness & Spa центар (деца до 12 години престојуваат до 20:00)
- Користење на игротека за деца;
- Користење на фитнес центар;

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1,20€ по лице на ден; деца од 7-12 години плаќаат 0,70€ по лице на ден; деца до 7 години 0,20€ по лице на ден (наплата во агенција);
- Хотелско осигурување 0,30€ по лице на ден (наплата во агенција);
- Доплата за вечера 10€ по лице на ден, деца до 6,99 години ГРАТИС;
- Доплата за соба со балкон 10€ по соба на ден;
- Доплата за дополнително лице во апартман 12€ по лице на ден;
- Паркинг 4,5€ на ден;

Услови за деца:
- Деца до 6,99 години ГРАТИС, доколку користи заедничко легло со родители;
- Деца до 11,99 години доплата 10€ по лице на ден на база ноќевање со појадок;

Политика за откажување:
10% пенали за отказ на резервација 30 дена пред влез во хотелот;
20% пенали за отказ на резервација 29-15 дена пред влез во хотелот;
50% пенали за отказ на резервација 14-8 дена пред влез во хотелот;
85% пенали за отказ на резервација 7-1 ден пред влез во хотелот;
100% пенали за отказ на резервација на ден на пристигнување или доколку не се појавите во хотел;
100% пенали за кратење на престој;