ПРОЛЕТ ВО МАКЕДОНИЈА
ВИЛА и ВИНАРИЈА МАЛ СВ. КЛИМЕНТ
- Охрид

Ценовник​ ​2021 година

Тип на соба

Цена за 1 лице

Цена за 2 лица

Двокреветна ‘’буџет’’ (бр.1)

30

45

Двокреветна (бр. 2, 12, 13, 16, 19) – поглед црква, двор, езеро

40

55

Двокреветна  ‘’делукс’’ (бр. 3) – поглед на црква Мал Св. Климент

45

59

Двокреветна ‘’делукс’’ со балкон (бр. 14, 15) – поглед на црква Мал Св. Климент

50

65

Двокреветна ‘’делукс’’ со страничен поглед на езеро (бр. 17, 18)

55

69

АПП ‘’делукс’’ со поглед на езеро (бр. 4, 5, 6, 7)

65

79

Пентхаус АПП (бр. 8) – панорамски поглед на езеро

89 €

99

Цените се дадени по соба со вклучен појадок.

Цените се во евра а плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

Во цената не е вклучена дневна туристичка такса која изнесува 40 денари по лице 

За деца под 6 год. ноќевањето е бесплатно доколку се користат постоечките кревети.
За деца над 6 год. и за возрасни се наплаќа 15 евра од ноќевање за екстра кревет 
максималниот број на дополнителни легла во соба е 1 (еден).

Начин на плаќање и полиса за откажување:
Откажувањето на резервацијата е бесплатно доколку се откаже најмалку 30 дена пред пристигнување.

Вила и винарија Мал Св.Климент го задржува правото да ги промени цените во секое време,освен за веќе потврдени резервации.